Але що ж означає сам термін «жорстокість води»? Це фізико-хімічні властивості води, які відображають кількість кальцію, магнію, розчинних солей і т. д.
Вода, в которой больше солей называется жесткой, а с меньшим, соответственно, мягкой. При воздействии жесткой воды с телом, кожа подсушивается и мыльная пена образуется с трудом. Использование жесткой воды в быту приводит к появлению накипи в водопроводе, котлах и другом оборудовании. Но отметим, что применение очень мягкой воды, повышает вероятность коррозии труб.
На уровень жесткости воды влияют:
В домашніх умовах жорсткість води змінюють кількома способами:
Встановити зворотний осмос. Даний метод заснований на проникненні питної води через мембрану з порами різної величини. Це гарантує очищення води до 95 — 99 %. Особливістю такого способу очищення є попередня підготовка води.
Застосувати пом'якшувач води. Питна вода пропускається через посудину з синтетичною смолою, яка насичена іонами натрію. При їх взаємодії відбувається заміщення іонів натрію і калію, що і пом'якшує воду.
Використовувати електромагнітний фільтр. Даний спосіб доцільно застосовувати для очищення жорсткої води, яка застосовується в побуті (для пральної машинки, бойлера, електрочайники, кавоварки та іншого обладнання). Пити воду після такого методу очищення не рекомендується.
Застосувавши обладнання для зниження жорсткості води, Ви зробите побут ще комфортніше. При цьому скоротіть витрати на обслуговування електроустаткування, яке контактує з водою. Бережіть своє здоров'я!